De wereld verandert razendsnel en de horeca verandert mee. Van technologische ontwikkelingen tot toenemende verwachtingen ten aanzien van duurzaamheid en gezondheid. Wat vandaag normaal is, kan morgen alweer achterhaald zijn. Hoe speel je als horecaondernemer in op die toekomst? Wat vraagt dit van jou, je team en je partners?
De toekomst van technologie, gezondheid en geld – een visie op 2040
Door: Jos Klerx, sectormanager horeca, recreatie en toerisme bij Rabobank
Wat betekenen ontwikkelingen op het gebied van gezondheid en AI voor de sector? En hoe verandert de samenwerking tussen horecaondernemers en leveranciers?
Jos Klerx, sectormanager horeca, recreatie en toerisme bij de Rabobank, neemt je mee in een inspirerende blik op de horeca van 2040. Wat is de rol van steeds verdergaande technologische ontwikkelingen? Welke invloed heeft de groeiende aandacht voor gezondheid en duurzaamheid op jouw aanbod en bedrijfsvoering? Hoe verandert de verhouding tussen horecaondernemers en leveranciers in een steeds transparantere keten? Tot slot kijken we naar een niet te missen thema: financiering binnen de horeca. Hoe zorg je ervoor dat je klaar bent om te investeren in de toekomst?
Personeelsuitdagingen: actuele wetgeving en praktische oplossingen
Door: Ellen Mokkink en Peter Groenewold, Kab horecaspecialisten op het gebied van personeel
Iedere horecaondernemer kent het: een krappe arbeidsmarkt, de strijd om talent, hoge werkdruk en strikte wet- en regelgeving.
Namens Kab zoomen Ellen en Peter in op een van de grootste vraagstukken van deze tijd: personeel. Hoe word en blijf je een aantrekkelijke werkgever? Wat vraagt duurzame inzetbaarheid van jou als ondernemer? Ellen en Peter lichten actuele zaken toe. Je krijgt praktische inzichten over werving, behoud en ontwikkeling van medewerkers in een sector die steeds meer vraagt, maar ook ontzettend veel te bieden heeft.
Netwerken met collega-horecaondernemers
Naast een boeiend programma is er tijdens de inloop en de borrel na afloop volop gelegenheid om in contact te komen met andere horecaondernemers uit de regio.
Locatie
We organiseren het horeca-event bij restaurant Gringo’s in het centrum van Doetinchem. De aangeklede borrel na afloop vindt plaats in het naastgelegen Macamba Foodbar.
Programma
15.00-15.30 Inloop/ontvangst
15.30-15.45 Welkom door dagvoorzitter Bart Vriesen, Adviseur MKB/horecaspecialist
15.45-16.30 Presentatie Jos Klerx, Rabobank
16.30-17.00 Presentatie Peter Groenewold en Ellen Mokkink, Kab accountants / adviseurs
17.00 Aangeklede borrel in het naastgelegen Macamba Foodbar
Je kunt je aanmelden via dit formulier. Heb je specifieke vragen die je graag behandeld ziet tijdens het event? Laat het ons weten bij de aanmelding, dan zorgen we ervoor dat deze aan bod komen.
Nodig gerust een collega-ondernemer uit voor wie deze bijeenkomst ook interessant kan zijn. Geef zijn/haar naam door via het formulier zodat wij hem/haar uit kunnen nodigen.
Wij kijken ernaar uit je te ontmoeten op 4 november!
Horecateam Kab
